Top cyklisti, ktorým končí zmluva v roku 2017

V profesionálnej cyklistike sa každý rok vedú boje nielen počas pretekov a ich etáp, ale aj mimo nich. Majitelia a manažéri tímov zvádzajú boj o najlepších cyklistov, ktorým zmluva s ich tímom čoskoro vyprší a ktorí by dokonale zapadli do nového tímu a prispeli k víťazstvám. Pozrite sa, ktorým top cyklistom končí kontrakt na konci sezóny 2017.

Alexander Kristoff – Katusha-Alpecin

Nórskemu pretekárovi sa najviac darí v domácich podmienkach na pretekoch okolo fjordov. Okrem toho už dokázal v minulosti vyhrať preteky Miláno-San Remo (2014) a Okolo Flámska (2015).

Tento rok zatiaľ získal prvenstvo v bodovacích pretekoch Okolo Ománu a Étoile de Bessèges. Na pretekoch Miláno-San Remo (4.) a Okolo Flámska (5.) sa umiestnil na popredných miestach.

Jeho hodnotenie v rebríčku stúpa a rovnako ako jeho hodnota. Kto sa oňho bude uchádzať na konci sezóny sa ešte uvidí.

Cavendish, Kristoff, Kittel a Sagan
Obom šprintérom, Kristoffovi a Kittelovi, vyprší na konci sezóny kontrakt. V akých tímoch budú súťažiť v nasledujúcej sezóne, sa dozvieme neskôr.

Marcel Kittel – Quick-Step Floors

Jeden z najlepších šprintérov, ktorý vyhral etapu v každom z troch pretekov Grand Tour. Ak bude pokračovať v skvele rozbehnutej sezóne tak ako doteraz, zvýši to jeho hodnotu na trhu.

Okrem Kittela budú v tíme Quick-Step musieť riešiť aj končiace kontrakty Philippe Gilberta, Juliana Alaphilippeho, Dana Martina, Nikiho Terpstra a iných.

Kto vie, či si stajňa Quick-Step bude vedieť a chcieť udržať všetkých.

Nacer Bouhanni – Cofidis

Francúzsky šprintér Nacer Bouhanni, známy svojím temperamentom, nemal minulý rok ideálnu sezónu. Dva roky po sebe musel odstúpiť z pretekov Tour de France kvôli zraneniam a svojej prchkej povahe.

Aktuálne sa drží v prvej 20-tke svetového rebríčka a pokiaľ svoj temperament pretaví do úspechov v pretekoch, bude zaujímavé sledovať, ktoré kluby ho budú chcieť mať vo svojom tíme.

Saint-Quentin-Fallavier
Na konci sezóny vyprší najviac kontraktov pretekárom tímu Sky Team.

Michal Kwiatkowski – Team Sky

Vychádzajúca hviezda, mladý poliak Michal Kwiatkowski, ktorého minulý rok trápili zdravotné problémy je opäť vo forme. Dokázal to nielen víťazstvom v pretekoch Strade Bianche, druhým miestom na Amstel Gold Race a tretím miestom na pretekoch Liège–Bastogne–Liège. Tento rok sa mu podarilo zdolať Petra Sagana aj Juliana Alaphilippeho v záverečnom šprinte pretekov Miláno-San Remo kedy ukázal, že má silu a schopnosť poraziť aj aktuálneho majstra sveta v cyklistike.

Kwiatkowski má dobre rozbehnutú sezónu, ktorá mu ku koncu môže priniesť mnoho zaujímavých ponúk.

Zaujímavosťou je, že Team Sky čakajú na konci roka krušné chvíle. Až trinástim cyklistom tohto tímu končí zmluva tento rok. Medzi inými to budú aj Geraint Thomas, ktorého si Team Sky určite bude chcieť ponechať; Mikel Landa, Kenny Elissonde aj Mikel Nieve.

Preteky Volta Ciclista a Catalunya 2016
Ostane Fabio Aru v tíme Astana aj v roku 2018 alebo po 5 rokoch zmení tím?

Fabio Aru – Astana

Tím Astana postihla minulý týždeň veľká tragédia, keď prišli o jedného zo svojich jazdcov – Michele Scarponi zahynul počas tréningu po zrážke s kamiónom. Víťaz Giro d’Italia z roku 2011 bude tímu Astana určite chýbať.

Od mladého taliana Fabia Aru sa s veľkou nádejou očakáva, aké výkony podá na tohtoročnom Giro d’Italia. Od toho bude závisieť aj množstvo ponúk, ktoré môže dostať a cena na trhu, ktorá v prípade úspechu, pôjde smerom nahor.

Zdá sa, že záujem o neho by mal tím Trek-Segafredo.

Uvidíme ako dopadne tento rok v cyklistike, kto prekvapí, kto sklame, ako sa bude dariť Petrovi Saganovi a ako sa tímy na konci sezóny premiešajú.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky Zaujímavosti

Okolo sveta za 79 dní – na bicykli

0
Cestná cyklistika Horská cyklistika Prešovský kraj Tip na výlet Žilinský kraj

Okolo Vysokých Tatier na bicykli

0
Užitočné rady

Ako sa prakticky zbaliť na jednodňovú cyklotúru?

Navigácia

Magazíny